- Все рецензии
- РецензияРецензия
Отзывы о книге Мальви. Орда
olimpia21 февраля 2013Роман "Мальви" або в іншій інтерпретації - "Яничари" - це протяжний плач за духовним і фізичним поневоленням, за понівечений вінець національної пам'яті і генетичної любові до рідного, це книга про страшну історію нашої держави, про людей, які загубилися в сухих, розпечених степах безпорадності, викликаної хронологією історичного буття. Увесь подієвий наратив нагадує ліричне, тужливе голосіння у прозі. Вже з перших сторінок відчувається передбачений сумний кінець. Під час читання хочеться опинитися в безстінному степу, вдихнути на повні груди повітря кримських гір, пригорнути нещасну Марію і помолитись разом з нею за те далеке і водночас близьке, рідне і разом з тим чуже. Роман, незважаючи на трагічність зображення дійсності, ідейно світлий і життєствердний. Суть пошуку - в знаходженні, суть боротьби - в перемозі, суть любові - в чистоті людських почувань і дій. Книга-стогін, книга-правда, книга-віра у людину. З недоліків особисто для мене була розгалужена канва хансько-турецької дійсності. Для мене, людини неісторичного складу розуму, було головне не детальне змалювання політичних перепетій, а ілюстрації почуттів і видозмін психічної настроєвості. На останок скажу, що роман вартий прочитання чи хоча б ознайомлення, бо саме такі книги формують історичну свідомість і розуміння національної ідеї. Терпимості вам у читанні!
10 понравилось
612
Комментарии 4
Ваш комментарий
, чтобы оставить комментарий.
ні, книжка чудово, просто мені в ній було забагато Туреччини, і замало України. Роман - мелодійний і ліричний... рада, що прочитала його..
а мені сподобалась ця книжка. я навіть плакала в деяких місцях)
В нього цікавий стиль. Багато письменників пишуть, щоб писати, а він пише, і головне вірить в те, що пише. І в цьому його перевага.
"Орда" читала, десь років з 15 тому. На той час дійсно перевернула книга мої уявлення про деякі історичні події. безсумнівно вразила історія від Іваничука.