- Все рецензии
- РецензияРецензия
Отзывы о книге Мотря
Nina_M5 мая 2019Доля людини й доля цілої країни - що обрати? Такий вибір постає перед усіма політиками, але Мазепа - це ж узагалі окрема сторінка (і тема для обговорення) української історії. Мабуть, найбільш суперечливий гетьман, якого хвалили та лаяли вже стільки, що додавати нічого. Як на мене, авторові не дуже вдалося показати його сумніви й вагання, надто мало почуттів, і змальовані вони скупо, стримано. У Богдана Лепкого Мазепа - ідеальний гетьман, що, звичайно, думає насамперед про державу, яку роздирають зовні й ізсередини. А мені хотілося, щоб він був і справді закоханий у молоду дівчину (а не був таким бабієм), щоб обрав її не для того, аби утихомирити чужі амбіції (і вовк ситий, і вівці цілі), а тому, що й справді любив усім серцем. Та й Мотря бачила в Івані Степановичу радше державця, аніж коханого... Це нелегке читання не лиш тому, що треба орієнтуватися в суспільно-політичній ситуації того часу, а ще й тому, що треба звикнути до особливостей мови та художнього стилю автора. Мені видається, це провальна книга для шкільної програми з літератури в 10 класі. Діти не потягнуть.
Для тех, кто читает на русском
Судьба человека и судьба целой страны - что выбрать? Такой выбор стоит перед всеми политиками, но Мазепа - это же вообще отдельная страница (и тема для обсуждения) украинской истории. Пожалуй, наиболее противоречивый гетман, которого хвалили и ругали уже столько, что добавлять нечего. По моему мнению, автору не очень удалось показать его сомнения и колебания, слишком мало чувств, и изображены они скупо, сдержанно. У Богдана Лепкого Мазепа - идеальный гетман, который, конечно, думает прежде всего о государстве, раздираемой снаружи и изнутри. А мне хотелось, чтобы он был действительно влюблен в молодую девушку (а не был таким бабником), чтобы выбрал ее не для того, чтобы усмирить чужие амбиции (и волк сыт, и овцы целы), а потому, что действительно любил всем сердцем. И Мотря видела в Иване Степановичу скорее государя, чем любимого... Это нелегкое чтение не только потому, что надо ориентироваться в общественно-политической ситуации того времени, а еще и потому, что надо привыкнуть к особенностям языка и художественного стиля автора. Мне кажется, это провальная книга для школьной программы по литературе в 10 классе. Дети не потянут.
33 понравилось
3,7K
Комментарии 0
Ваш комментарий
, чтобы оставить комментарий.
Комментариев пока нет,
ваш может стать первым